KODĖL KANAPĖ?

Žymės:Pluoštinių kanapių beveik nepažeidžia jokie augalų ligų sukėlėjai, o dėl savo intensyvaus augimo ir fitoncidinių savybių (jų šaknys ir pats augalas į aplinką išskiria tam tikras medžiagas) kanapės beveik visiškai nustelbia piktžoles. Be to, jų beveik nepuola kenkėjai. Taigi, šį augalą galima būtų auginti ekologiniuose ūkiuose.
Kanapės neišsekina dirvožemio; tiesą sakant, kanapės lapai sugeria CO2, o tai pagerina dirvožemio derlingumą, todėl reikia mažiau trąšų po to sodinamiems pasėliams. Jei norite sužinoti apie tai daugiau perskaitykite šį straipsnį.
Įdomūs faktai apie kanapes:
Ar žinojote, kad ...
• kanapinis audinys drėgmę sugeria 8 kartus geriau nei medvilninis;

• kanapinis audinys 10 kartų patvaresnis nei medvilninis;
• pirmieji „Levis“ džinsai buvo pasiūti iš kanapinio audinio;
• iš 1 ha kanapių galima pagaminti tiek popieriaus, kiek iš 4 ha medžių;
• kanapiniame popieriuje nėra dioksinų ar sieros;
• kanapių popierių galima pakartotinai perdirbti 7 kartus, o iš medienos gaminamą popierių – iki 3 kartų;
• kanapių sėklos yra geriausiai įsisavinamų baltymų šaltinis;
• kanapių sėklose yra didžiausias subalansuotų būtinųjų riebiųjų rūgščių kiekis;
• kanapių sėklose aliejus sudaro 30–50 proc. svorio;
• kanapės tūkstančius metų naudojamos gydomiesiems tikslams;
• auginant kanapes sėkloms, jos sudaro pusę augalo svorio;
• kanapė – vienas greičiausiai augančių augalų Žemėje;
kanapes galima auginti bet kur, kur auga grūdinės kultūros.

· Kanapių aliejus yra žinomas kaip turtingiausias nesočiųjų riebiųjų rūgščių („gerųjų“ riebalų) šaltinis, jos sudaro 81% tūrio. Jose gausu būtinų amino rūgščių, tame tarpe ir gama linoleninių rūgščių, kurios yra labai retai sutinkamos maistingosios medžiagos, jos randamos ir motinos piene.

· Kanapės naudingos dirvai, kurioje jos auga, priešingai nei kitos grūdinės kultūros, kurios išsekina dirvožemį nuo maistingųjų medžiagų.

· Iš pramoninės kanapės jūs negausite narkotinio poveikio.

· Pramoninė kanapė kelia pavojų marihuanos augintojams, kuri gali apsidulkinti su daug THC turinčiais augalais, ir tuo būdu labai sumažina THC lygį būsimajame derliuje.
· Ir Džordžas Vašingtonas, ir Tomas Džefersonas augino kanapes.
· Benas Franklinas turėjo malūną, kuriame gamino popierių iš kanapių.
· Džefersonas pasirašė Nepriklausomybės deklaraciją ant popieriaus iš kanapių.

2013 metų kovo 5d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyko konferencija-diskusija "Pluoštinės kanapės auginimo galimybės Lietuvoje. Konferencja buvo įdomi, kad dalyvavo ne tik palaikantys, bet ir prieštaraujantys - pvz. Seimo narys Antanas Matulas. Visus, kurie negalėjo apsilankyti, maloniai prašome peržiūrėti įrašus.
2 dalis: http://etc.asu.lt/univ-r_av/avc/courseaccess?id=240&type=flash


Pluoštinių kanapių auginimo technologija.

Geriausiai kanapės auga derlinguose, vandeniui laidžiuose dirvožemiuose, kurių pH 7,1-7,6.

Dirvos dirbimas priklauso nuo priešselio – tai gali būti ražienų skutimas ir arimas arba tik arimas.

Pavasarį prieš sėją dirva kultivuojama ar germinuojama.
Daugiau informacijos apie auginimą: 

100 000 eurų tam kas paneigs teiginį siūlo Hempflax

"Juodasis auksas - taip dažnai vadinama nafta, prie kurios išteklių mažėjimo kiekvieną dieną daugiau ar mažiau prisidedame kiekvienas. Didžioji dauguma mus supančių daiktų yra pagaminta iš naftos arba jiems pagaminti ir pristatyti naudojami naftos produktai. Vyrauja nuomonė, jog naftos ištekliai jau baigiasi ir naftos kaina turėtų augti "iki debesų". Aiškinamės, ar iš tiesų artimiausiu metu pritrūksime naftos ir ar jos kaina augs nesustodama.
Pasaulyje jau beveik viskas yra gaminama naudojant naftą. "Net ir darže užaugintas agurkas neretai tręšiamas trąšomis, pagamintomis iš naftos. Šios žaliavos poreikis yra milžiniškas, tarkime, JAV vienai kilokalorijai (kcal) maisto pagaminti reikia 10 kcal energetinio kuro. Kol atsiduria JAV vartotojo lėkštėje, vidutinis maisto vienetas keliauja net 2400 kilometrų", - finansų analitikų asociacijos narys Rimantas Jankevičius atkreipia dėmesį, kaip organizuojamas šių dienų gyvenimas. Staigesnis naftos kainos padidėjimas paveikia pasaulio ekonomiką momentaliai". (Žurnalas "Investuok" 2011/03, str. "Juodasis auksas spaudžia investuotojus" Vytautas Mikalajūnas)
O kompanija Hempflax dar 2003 metais pasiūlė 100 000 eurų tam kas paneigs teiginį:
"Jei šiltnamio efektas turėjo būti sustabdytas draudimu viso iškastinio kuro ir jų darinių, arba jei jų išgavimas būtų pasibaigęs, ir ne daugiau medžių butų leista kirsti, siekiant užkirsti kelią miškų kirtimui, tuomet reikėtų rasti vieną iš gamtinių išteklių, kuris galėtų tiekti didžiąją dalį pasaulio produktų paklausos, tokios kaip popierius, maisto, tekstilės ir statybinės medžiagos. Tai kasmet atsinaujinančių išteklių taip pat gali suteikti energijos pramonės, transporto ir namuose. Tuo tarpu, dirvožemio ir Žemės atmosferą gali būti atkurta ir tarša sumažinta. Šis tvarus išteklius turi visa tai vienu metu ir yra seniai pažįstamas: Kanapė."
"If the greenhouse effect were to be reversed by a ban on all fossil fuels and their derivatives, or if their use were to come to an end, and no more trees were allowed to be felled in order to prevent further deforestation, then there would be one natural resource able to supply the greater part of the world’s demand for products such as paper, food, textiles and construction material. This annually renewable resource can also provide energy to the industry, transport and the home. Meanwhile, the soil and the atmosphere on Earth can be restored and pollution reduced. This sustainable resource does it all at one time and is an old acquaintance: cannabis – hemp."
http://hempflax.com/files/pdf/2003-07-25-de_uitdaging.pdf

Mes, kaip vartotojai,  kiekvienas galim tai įtakoti. Kiekvieną kartą pirkdami produktą mes turime pasikeitimo jėgą savo rankose.