KANAPĖ ir MARIHUANA

Žymės:

Kaimo reikalų komitetas - už pluoštinių kanapių auginimą  (28)

ELTA ir lrytas.lt inf. 2013-04-10 16:18
Tenka tik apgailestauti, kad Lietuvoje žodis „kanapė" dažniausiai asocijuojasi su kontrabanda, narkotikais ir su kažkuo, kas labai draustina ir negera. Aiškiau sąvokos skiriamos anglakalbėse valstybėse: kai rašoma „hemp" - turima galvoje pluoštinio tipo pramonines kanapes, kai kalbama apie narkotinių medžiagų turinčią kanapę - vartojamas žodis „cannabis". Deja, lietuviškai kanapė yra tik kanapė, nesvarbu, ar ji narkotinė, ar auginama pluoštui, sėkloms, kurui, biomasei. Labai norėtųsi šį naudingą pramoninį augalą apginti ir jo vardą Lietuvoje reabilituoti.

2013 metų kovo 5d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyko konferencija-diskusija "Pluoštinės kanapės auginimo galimybės Lietuvoje. Konferencja buvo įdomi, kad dalyvavo ne tik palaikantys, bet ir prieštaraujantys - pvz. Seimo narys Antanas Matulas. Visus, kurie negalėjo apsilankyti, maloniai prašome peržiūrėti įrašus.
Mūsų pristatymo skaidrės
Pluoštinės kanapės tyrimų ataskaita (Žemės ūkioministerija)
Pluoštinės kanapės nėra marihuana. Nors kanapės ir marihuana priskiriamos Cannabis sativa, marihuana turi vidutinio stiprumo 5-15% THC (cheminė medžiaga, kuri suteikia marihuanai savo psichoaktyviųjų savybių), o kanapės turi mažiau kaip 0,3% tetrahidrokanabinolio.Su šia koncentracija, kanapės neturi psichoaktyviųjų savybių - atsiprašau!