2013 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienis

Poznanėje pastatytas namas iš kanapių

Natūralių Audinių ir Vaistinių Augalų Instituto teritorijoje Poznanėje (Lenkija) iškilo pirmasis bandomasis pastatas iš kanapių spalių, kitaip iš sumedėjusių kanapių stiebų dalių.
namas is kanapiu

Pridėkime, kad namas buvo pastatytas mokslininkų iniciatyva, siekiant pademonstruoti šio augalo statybines savybes. Kanapės, naudotos namo statybai, buvo užaugintos Lenkijoje. Kol kas tai alternatyvus sprendimas, tačiau jo reklama galėtų prisidėti prie pigesnių būstų statybų. Kanapių plytos yra saugios, ekologiškos ir ekonomiškos, pasižyminčios puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Maža to, ši medžiaga yra patvaresnė nei betonas, bet tuo pačiu lengvesnė ir pasižymi “kvėpavimo” savybėmis, todėl yra daug daugiau atsparesnė grybeliui ir pelėsiui.
namas is kanapiu

Pagrindiniai elementai, sudarantys kanapių spalius yra: celiuliozė (34–44 %), hemiceliuliozė (31–37 %), ligninas (19–28 %), pektinai iki 4 %, riebalai ir vaškas iki 1 % (Thomsen et al. 2005). Kanapių spaliai naudojami kaip užpildas kompozitinių medžiagų, dar vadinamų kanapių betonu, gamyboje. Kanapių spaliai, kaip šilumą izoliuojanti medžiaga yra tinkami dėl to, kad jie yra lengvi, deformatyvūs ir turi porėtą mikro struktūrą, kuri gerai izoliuoja šilumą, taip pat pasižymi pakankamai geromis mechaninėmis savybėmis.Plačiau skaitykite

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą