2013 m. birželio 6 d., ketvirtadienis

Geriausias patarėjas sau - tu pats

Žymės: ,


Kartais pagalvoji - koks paradoksas, kad visi aplink (žurnalai, knygos, laidos) kiša mums idealaus žmogaus vaizdinį, moko, kaip reikia gyventi, kad būtum laimingas, kaip reikia atrodyti, ką valgyti… Atsimerki plačiau ir matai, kad tai labiau masių kontroliavimo priemonė, nei tiesa. Kiekvienam žmogui - sava laimės formulė, kurią atrasti turi jis pats. Joks žurnalas nepasakys, ką tau, mielasis, geriausia valgyti - tik tavo paties kūnas. Geriausias patarėjas sau - tu pats. Ir nieko tokio, kad padarysi keletą klaidų. O gal labai daug klaidų. Vis tiek iš svetimų patarimų jokios naudos, ir jei visai atvirai, tu juk jais vis tiek netiki. Kas paties patirta, tas gyva ir tikra. O kai praeini savęs ieškojimo kelią iki galo, pamatai, jog nėra jokio recepto, nėra gėrio ir blogio, o teisuoliškumas toks juokingas. Tada viską imi matyti širdimi, o į santykius ateina meilė - ne tik į santykius su savimi pačiu ar kitais žmonėmis, bet ir su gamta, rytine arbata, skaitoma knyga.
Mitybos joga
Kai kuriuos filosofinius jogos principus verta pritaikyti savo požiūriui į mitybą. Natūropato Čarlzo Eizenšteino nuomone, tai gali išlavinti kūno ir sielos klausą, kad galėtume išgirsti, ką jie mums sako ir ko jiems iš tikrųjų reikia.
Jis teigia, kad dietos ir įvairūs pareiškimai, jog tam tikri produktai yra nenaudingi, tik apsunkina mūsų santykius su maistu. Filosofas ragina: užuot kovoję su savimi, verčiau atidžiau save išstudijuokite ir pažinkite savo valgymo polinkius (tiesiogine prasme). Tai vienintelis raktas į harmoniją su savo kūnu ir svoriu.
Č.Eizenšteinas teigia, jog mūsų polinkis valgyti vieną ar kitą produktą yra padiktuotas ir kūno poreikių, ir sielos reikmių.
Jausti ir pasitikėti savo intuicija - tai esminis mitybos jogos principas. Pirmiausia turite patikėti, kad jūsų kūnas yra geriausias jūsų patarėjas, kuo jį maitinti. Dažniau savęs klauskite: „Ar aš alkanas?“, „Ką dabar norėčiau suvalgyt?“ ir klausykitės, kas jums sakoma.
Įpraskite būti atidūs organizmo reikmėms - tik taip suartėsite su savuoju „Aš“.

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą