2013 m. vasario 26 d., antradienis

Nėra nacionalinio mokslo, kaip ir nėra nacionalinės daugybos lentelės


"Beduinas kupranugariu keliavo per dykumą. Oazėje rado šeimą - piktai riejosi trys broliai. "Kas atsitiko?" - paklausė beduinas. "Mirė mūsų tėvas, ir mes niekaip negalime pasidalyti paveldėtų kupranugarių. Iš viso jų yra 17, tėvas pažadėjo pusę kaimenės vyriausiam broliui, trečdalį - viduriniam, o devintadalį - man, jauniausiajam. Kad ir kaip dalytume, bent vienas brolis lieka nuskriaustas." "Tik tokia bėda? - paklausė beduinas. - Štai, dovanoju Jums savo kupranugarį - pažiūrėkime, gal tada Jums pavyks pasidalyti." Broliai ėmė skaičiuoti - jei kaimenėje dabar yra 18 kupranugarių, pusė - 9 atiteks vyriausiam broliui, tad lieka dar 9, trečdalis - 6 - atiteks viduriniam broliui, tad lieka dar 3, 1/9 - jauniausiajam - tad jis gauna du... ir vienas lieka! Beduinas nusišypsojo, pažiūrėjo į nusiraminusius brolius, ir tarė: "Jei jūs nieko prieš, aš likusį kupranugarį pasiimu - manęs dar laukia ilga kelionė." (J.O'Connoras)
Tikrasis dosnumas yra dalintis tuo kas tikrai tau priklauso.
Uždraudusi kanapės auginimą valdžia atima iš mūsų tai kas jai net nepriklauso.
Pluoštines kanapes auginantys ūkininkai piktinasi Seimo neryžtingumu. Įstatymo pataisų leidžiančių auginti pramonėje naudojamas kanapes svarstymas atidėtas penktą kartą iš eilės. Prieš rinkimus sprendimo dėl kanapių priimti nesiryžusios valdančios konservatorių frakcijos nariai tvirtina, kad įstatymas parengtas netinkami. Esą jame palikta spragų leisiančių auginti ir narkotines kanapes. Ūkininkams tokie argumentai kelia juoką, pasak jų, Lietuvos gamtinėmis sąlygomis laukuose narkotinių kanapių užauginti net neįmanoma, o politikų neryžtingumas tik stabdo verslo plėtrą.
2003 m. stodama į Europos Sąjungą, mūsų valstybė įsipareigojo gerbti ir vykdyti jos juridines nuostatas. Visose ES šalyse, išskyrus Lietuvą, laisvai leidžiama auginti sėjamąsias arba pluoštines kanapes, kuriose yra ne daugiau kaip 0,2 proc. veikliosios medžiagos – tetrahidrokanabinolio. Prancūzijoje kasmet auginama apie 10 -12 tūkst., Didžiojoje Britanijoje – 1500, Nyderlanduose, kur žemė ypač branginama, – 1200 hektarų pluoštinių kanapių. Mūsų kaimynai lenkai ir čekai kasmet sėja po 1100-1400 ha. kanapių.
Šiame Seime atsirado daugiau kaimą pažįstančių, blaiviai ūkiškai mąstančių žmonių. Tarp Seimo naujųjų narių 15 iki šiol buvo rajonų tarybų nariai, gerai išmano žemės ūkio reikalus, sugeba atskirti pluoštinių kanapių naudą nuo narkotinių žalos. Tad tikėtina, kad šįkart kanapinės nekaltybės saugotojams nepavyks blokuoti naujojo įstatymo. 

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą