2013 m. vasario 19 d., antradienis

Kanapinis audinys – natūrali išeitis alergiškiems žmonėms

Paniekinta, išginta, uždrausta. Piktžolę primenanti kanapė Lietuvoje kol kas lyg kokia pelenė. Gal greitai virs garbinama dama? Pasaulyje kanapiniai drabužiai ir kiti produktai tiesiog graibstomi. Kanapės daug pranašesnės už liną ir medvilnę.

kanapinis audinys
Šiuolaikinis kanapinis audinys – tai nebūtinai šiurkštoka, stora, šiurkšti medžiaga, kokią savo rankomis kadaise audė mūsų protėviai. Stilinga, spalvota suknelė iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti medvilninė. Tačiau kanapinis pluoštas, sumaišytas su medvilne, šilku ar bambuku, gali būti itin švelnia, lengva ir geriausias savybes turinčia tekstilės žaliava.
Kanapinių audinių savybės panašios į lino: vasarą vėsina, puikiai sugeria drėgmę, žiemą nešalta. Be to, dabar ypač madinga akcentuoti, kad tai vienas ekologiškiausių augalų. Kanapės puikiai auga it piktžolės, nereikia naudoti jokių chemikalų, be kurių neišsiverčia dauguma medvilnės augintojų. Kanapes kur kas lengviau auginti nei linus, ir pluošto derlius iš to paties sklypo ploto būna kelis kartus didesnis.
Kanapiniai audiniai dar yra ir antialerginiai, nepraleidžia ultravioletinių spindulių, žiemą su jais nešalta, nes jie neišleidžia šilumos. Kol kas kanapinių apdarų galima atsisiųsti internetu iš užsienio gamintojų. Žinoma, galima atsisiųsti tiesiog audeklo.

Faktai apie kanapes:

• auginant kanapes nereikia pesticidų ar herbicidų;
• kanapinis audinys drėgmę sugeria 8 kartus geriau nei medvilninis;
• kanapinis audinys 10 kartų patvaresnis nei medvilninis;
• pirmieji „Levis“ džinsai buvo pasiūti iš kanapinio audinio;

kanapinio audinio dzinsai

Audinių pluoštui ir sėkloms kanapės dažniausiai auginamos atskirai, nes, norint kokybiško, švelnaus audinio, derlių reikia nuimti anksčiau, kol sėklos dar nesubrendusios, tai yra vasaros pabaigoje. Sėklos subręsta rugsėjį. Sėklinių kanapių stiebai taip pat sunaudojami. Su sėklomis nuimtų kanapių pluoštas – grubesnis, storesnis. Be to, apdirbti jį – sudėtingiau.
Lietuviškų kanapių produkcija beveik nepasiekia vietinių vartotojų. Mūsų žmonėms labai sunkiai prieinamas žodis “kanapė„, jiems tai iš karto siejasi su svaigalais. Praeis 2–3 metai, kol žmonės supras, ką galima iš kanapių daryti. Kol kas turime puikias rinkas Prancūzijoje, Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse.

http://www.youtube.com/watch?v=bEndZvsDwKk


2 komentarai (-ų):

  1. Sveiki.
    Gyvenu Londone ir čia yra viena parduotuvė kuri pardavinėja tik kanapių pluošto rūbus. Pirkau nuo apatinių iki rudens palto. Nuostabus jausmas, patogumas, nesinori nusivilkti. Linkiu visiems išbandyti.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveiki,
    labai malonu girdėti. Mes taip pat jau kai kuriuos produktus išbandę. Neseniai grįžome iš Ukrainos, kur vyko pluoštinių augalų auginimo konferencija. Ukrainoje įsigjome kojinių pagamintų iš kanapės pluošto ir taip pat galime patvirtinti, kad jausmas nuostabus, nesinori nusiimti :)

    AtsakytiPanaikinti