2013 m. vasario 25 d., pirmadienis

Įspūdžiai iš didžiausios pasaulyje ekologiškų produktų parodos „Biofach-Vivanes“

kanapiu aliejus
„Biofach“ parodoje karaliauja maistas, „Vivanes“ – kosmetika. Tarpuose įsiterpia ekologiškų ploviklių, valiklių, tekstilės, žvakių, sėklų, trąšų ir kitų panašaus tipo produktų stendai. Europoje vyksta nemažai ekologiškų produktų (ypač maisto) parodų, tačiau ši yra didžiausia ir sutraukia dalyvius ne tik iš Europos, bet iš viso pasaulio.
Verslo strategija - dykas ragavimas

Kai kuriems be verslo vizitinių ir žodžio kišenėje tada būna nesmagu. Pradžioje nelabai suprasdavau tokios verslo strategijos, kai maitini dykai šimtus žmonių be jokio atgalinio ryšio. Bet po kelių metų pasidarė aišku – nes tas maistas skanus ir jo tiesiog norisi. Kuo daugiau ragauji, tuo skaniau. Jei pas mus kas nors juo prekiautų, ir aš rinkčiausi jau ragautą ir žinomą prekinį ženklą, o ne kitą. 
Verslo prasme paroda lankytojui neabejotinai naudinga – investicija minimali, o galimybė aptarti reikalus su esamais partneriais kuo puikiausia, o ir naujų susirasti nesunku. Be to viską pamatyti savo akimis, pačiupinėti, pauostyti, paragauti, sužinoti naujienas, pajusti madas. Jei dalyvauji parodoje su stendu, naudą reikia jau skaičiuoti, nes plotas labai brangus. Ne visi, netgi didoki tiekėjai, perka stendus. Nes visai gali būti, kad jiems naujų klientų nereikia – ekologiškai gamybai būdingas nuosaikus augimas.
Pabandyti, paragauti Naturehemp produkcijos bus galima Kaziuko mugėje 2013 Vilniuje.

Ekologiškumas triumfuoja
Tiesa, turinio reikšmė nemenksta taip pat. Kasmet parodoje pasirodo koks naujokas su gražia pakuote, garsiais šūkiais, prisirenka pirkėjų, gal net kokį prizą laimi (pvz., už inovacijas). Tačiau kitais metais jų nebėra. Pirkėjai mėgsta pabandyti naujoves, bet jei nepatinka, greitai grįžta prie savo pamėgtųjų prekinių ženklų. Konkurencija natūralios ekonomikos rinkoje labai didelė – liūto dalį Europoje užima kelios senbuvės, o daugybė mažų gamintojų kaunasi dėl kiekvieno rinkos gabalėlio.
Pabuvus tokioje parodoje pradedi galvoti, kad ekologiškas mąstymas ir vartojimas triumfuoja. Žinoma, taip nėra, ypač tokiose rinkose, kaip Lietuva. Tačiau žmonių susidomėjimas yra didžiulis, naujų gamintojų kiekis taip pat stebina. Nors mokslas vis dar turi sunkumų vienareikšmiai apibrėžti, kas tas ekologinis ūkininkavimas, perdirbimas ir ypač vartojimas, žmonėms tie klausimai nekyla. Vartotojai mato, uodžia, ragauja, kalbasi su gamintojais ir jiems patinka. Ūkininkai ir perdirbėjai (žinoma, ne tie, kur tik dėl didesnių subsidijų), tiesiog gyvena tame, ir skirtumas jiems akivaizdus. Kaip viena Lietuvos ūkininkė atsakė paklausta, kodėl ūkininkauja ekologiškai – todėl, kad jai tai gražu.
kanapiu aliejus
1 komentarai (-ų):

  1. Ech,puikus rašinys :) kaip ir pati kanapė yra vienas gražiausių ir mieliausių ir turtingiausių augalėlių, kaip ta graži sutartinė senobinė KANAPĖLE TA TA TO ... iki pasimatymo Kaziuko Mugėje !!!

    AtsakytiPanaikinti