2012 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienis

Grynai lietuviškos Kalėdos: Kūčių vakarą niekas nebaus už bulves su kanapėm

Žymės:

Kanapių sėklos
Kalbant apie sveiką gyvenseną ir atsakingą požiūrį į vartotojiškumą, galima pasimokyti iš senųjų lietuvių tradicijų. Nuo požiūrio į brangias dovanas iki eglutės dekoracijų – mūsų kaimo senoliai buvo pati tikriausia „žalioji“ karta. Todėl svarbu pasirūpinti, kad šių metų Kūčios ir Kalėdos demonstruotų senąsias vertybes ir prasmingas tradicijas.
Šalin prekybos centruose pirktas mišraines ir kučiukus! Visą tai galime pasigaminti patys pridedami žiupsnelį meilės – pardavėjų nepasveriamo produkto.
Vieną paprasčiausių, bet daugelio užmirštą patiekalą – bulves su kanapių sėklomis, per Kūčias gamina virėja Ramutė Stonkutė. Tie, kas ragavo šio tautinio paveldo teigia, kad patiekalas pribloškia savo maloniu, bet paprastu skoniu.

3 komentarai (-ų):

 1. fantastika. neseniai emiau dometis kanapemis kai treniruoteje susizeidziau alkune ir patepus kanapiu kremu jinai sugijo per 3 dienas. sita recepta butinai bandysiu, bet kaip ten yra su tom seklom, jos gali buti lukstentos ir nelukstentos? kiap jam islukstenti jei nusipirksiu nelukstentu? as ju niekada nesu macius, tai jau atleiskit uz kvaila klausima. dekui

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveika Milan,
  Taip kanapių sėklos būna lukštentos ir nelukštentos. Mes pardavinėjame nelukštentas, nes išlukštentų kanapių sėklų trumpas galiojimo laikas. Nelukštentas kanapių sėklas reikia truputį pakepinti ant keptuvės.
  Geros dienos
  Naturehemp

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tik nesuprantu,kam kanapes virti? Kai užtenka tik paspraginti? Žemaičiai visada tik taip valgė.

  AtsakytiPanaikinti