2011 m. balandžio 19 d., antradienis

Kanapė - būti ar nebūti?

Žymės:Ar žinote, kurį miestą plika akimi tikrai pamatysite iš kosmoso? Tik vieną. Las Vegasą. Jo garsioji pagrindinė gatvė "The Strip" trykštanti neono šviesa, ir skaidrus dykumos dangus leidžia kosmonautams, astronautams, lakūnams ir ufonautams matyti, kad šis "crazy town, I tell ya" vis dar gyvas.
Vakar apsilankiau VDU Kauno Botanikos sodo NSO laboratorijoje (Ž.E. Žilibero 6, Kaunas). Vyko "Kvapų namų" pristatymas, kur supažindino su alchemikų sukurta ir vėl populiarėjančia kvapiųjų augalų medžiagų destiliavimo variniais alembikais technologija. 
Nuo seniausių laikų žmonės išradingai naudojo augalų spalvines ir kvapiasias medžiagas. Nemažai per amžius sukauptų žinių apie natūralias medžiagas ir senąsias jų išgavimo technologijas negrįžtamai prarasta. Vartotojiška visuomenė aklai meldžiasi naujoms technologijoms, propaguoja pigias sintetines naujienas ir masiškai galuojasi alergijų, vėžio ir kitų ligų.
Gal vertėtų daugiau žinoti apie tai, kokius metodus taikė tolimi dabarties kosmetologų ir farmacininkų pirmtakai? Kaip viduramžiais gamino nuostabiausius kvepalus, aromatingus smilkalus ar per amžius neišblunkančius dažus?
Labai įdomu buvo sužinoti daugiau apie natūralius būdus išgauti eterinius aliejus, kurie pasižymi labai įvairiapusiškom savybėm. 


0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą