2011 m. kovo 22 d., antradienis

Voyage voyage - Robinzono pėdomis

Žymės:


Kanapiualiejus
Kuo valyti dantis, kai patenki į negyvenamą salą, netyčia užmiršęs pasiimti vagoną pastos. Galima anglies milteliais valyti, tada būsi visas paišinas ir juodas, tiktai dantys blizgės kaip žaibas anglies šachtoje. Robinzonas tikrai pasiimtų  ir kanapės į negyvenamą salą, kad išsivalęs dantis turėtų ką jais kramtyti.
Kanapėje Omega-6 ir Omega-3 riebiųjų rūgščių santykis yra maždaug 4:1, kuris manoma atitinka primityvią dietą žmogaus, išsivysčiusio prieš 2,5 milijonų metų. Šis riebiųjų rūgščių santykis įrodyta, kad apsaugo ir net gali padėti gydyti Alzheimerio ligą žmonėms (Yehuda et al, Int J Neurosci, Vol 3, 141-9, 1996).
Riebiųjų rūgščių gama-linoleno rūgštis (GLA), yra ypač naudinga pagyvenusiems žmonėms, kurie jaučia pagrindinių riebalų rūgščių trūkumą dėl amžiaus. Polinesočiųjų riebalų poveikiu buvo įrodyta, kad jie naudingi širdies ligų prevencijai, ypač Omega-3 riebalų rūgštys.
Polinesotieji riebalai yra naudingi, pasižymintys dvigubomis jungtimis ir liekantys skysti prie žemiausių temperatūrų, tokiu būdu atliekantys tinkamas baltymo (fermento) funkcijas, būtinas sveikatai.
Pakartosiu kitų išmintį. Yra tokia Voltaire'o knyga "Kandidas, arba optimizmas". Ten vienas toks filosofas aiškina, kad viskas šiame pasaulyje į gera. Tuo metu jam išbyra dantys, jį parduoda į vergiją ir apskritai visa knyga - nelaimių istorija. Viskas baigiasi tuo, kad jau senas sėdi Stambule, kažkas jam pateikia panašų klausimą ir jis atsako: "Reikia eiti  daržą laistyti, va kas yra svarbu".


Visiems geros nuotaikos ir būkit laimingi!

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą