2011 m. vasario 26 d., šeštadienis

Kanapė vs marihuana

Žymės:

Jeigu jums padavė kavos, tai neieškokite joje alaus.
Keletas faktų apie kanapę:
1. Marihuana nėra kanapė. Tačiau ir kanapė ir marihuana moksliškai vadinama Cannabis Sativa. Marihuana turi savo sudėtyje apie  5 - 15% THC (cheminė substancija, kuri suteikia marihuanai psichotropinių savybių). Kanapė turi mažiau nei 0,3 % THC. Su tokia THC koncentracija kanapė neturi psichotropinių savybių - sorry!!
2. Lietuvoje kanapės buvo auginamos nuo seno. Iki pat Antrojo pasaulinio karo kiekvienas ūkininkas sėdavo mažesnį ar didesnį kanapių plotą. Daugiausia jos buvo auginamos pluoštui. Dėl kanapių pluošto tvirtumo jo panaudojimo galimybės yra labai plačios. Iš jų pluošto vejamos labai stiprios virvės, audžiami brezentiniai gaminiai, neriami tinklai. Pritaikius šiuolaikinius kanapių pluošto kotonizacijos (cheminio apdorojimo šarmu dideliame slėgyje) metodus, galima gauti puresnį, panašų į medvilnės, pluoštą, kuris naudojamas kaip lininis įvairiems audiniams austi. Spaliai yra geras kuras: jų energetinė vertė aukštesnė negu daugelio rūšių medienos. Sudegintų spalių pelenai yra vertinga trąša daugeliui augalų. 
3. Kanapių sėklos turi išskirtinę maistinę vertę. Jos yra puikus baltymų, riebiųjų rūgčių, vitaminų ir mineralų šaltinis. Iš kanapių sėklų gali būti spaudžiamas aliejus.
kanapes
Paspauskite "Patinka" ir tai žinos vis daugiau ir daugiau žmonių!

Visiems geros nuotaikos ir būkite laimingi!

2 komentarai (-ų):

  1. Švietėjiška veikla reikalinga, kadangi net iš pažiūros išsilavinę žmonės kanapę laiko kažin kokiu baubu! Vienos diskusijos metu, kuri vyko dėl kanapių auginimo Lietuvoje legalizavimo, katalikų bažnyčios atstovas pareiškė, kad nenori turėti nieko bendra su KANAPĖMIS, bet apie faktą, kad šventasis raštas buvo parašytas ant popieriaus iš kanapės, nieko neatsakė!!!

    AtsakytiPanaikinti
  2. einam pakanapieniaut? :D

    AtsakytiPanaikinti